OUR REFERENCES


AKSA JENERATÖR

Kazancı Holding bünyesinde yer alan Aksa Jeneratör, üretime başladığı 1984 yılından itibaren Türkiye jeneratör pazarının lideri. Üretim ve ihracat rakamlarıyla dünya jeneratör pazarında da ilk beş firma arasında yer alan Aksa Jeneratör, Çin’de bulunan üretim tesisi ile dünyanın en büyük jeneratör üretim tesisi ünvanının da sahibi.

ALPET

Türkiye’nin öncü kuruluşlarından Altınbaş Holding’in Türkiye ve KKTC akaryakıt dağıtımı alanında faaliyet gösteren iştiraki Altınbaş Petrol (Alpet); 1997 yılından bu yana büyümesini sürdürüyor. 400’e yakın istasyonuyla hizmet sunan Alpet, Türkiye’nin en yüksek depolama kapasitesine sahip akaryakıt dağıtım şirketleri arasında yer alıyor.

AMAC AEROSPACE

2007 yılından bu yana hızla büyüyen AMAC Aerospace kısa sürede dünyanın en büyük VIP uçak içi bakım ve modifikasyon firması unvanını aldı. Merkezi İsviçre’nin Basel şehri olan firma buradaki hangarlarında sadece özel jetlerin değil B777-200/300, B747-400 gibi geniş gövdeli uçakların iç VIP tasarımlarını da isteğe uygun olarak yapıyor.

ANADOLU HAYAT EMEKLİLİK

Bireysel emeklilik ve hayat sigortaları alanlarında hizmet sunan Anadolu Hayat Emeklilik, 1990 yılında "Türkiye'nin ilk hayat sigortası şirketi" olarak kuruldu. Türkiye'nin halka açık ilk emeklilik şirketi olan Anadolu Hayat Emeklilik, hayat sigortaları ve Bireysel Emeklilik Sistemi toplamında en büyük fon yaratan şirket olma özelliğini taşıyor.

ARVATO SCM TÜRKİYE

Arvato SCM Solutions, tedarik zinciri yönetimi ve e-ticaret alanında faaliyet gösteren uluslararası ve inovatif bir servis sağlayıcısıdır.

BİRUNİ LABORATUVARI

1983 yılında senesinde 15 kişilik kadrosuyla Mecidiyeköy’de ilk şubesini açan Biruni Laboratuvarı, günümüzde 15 şubesi ile hizmet vermeye devam ediyor. açan Biruni Laboratuvarı, Türkiye’de ISO 9001 Kalite Yönetim Sistem Belgesi sahibi ilk tıbbi tahlil laboratuvarı olmasıyla da öne çıkıyor.

BURGAN BANK

Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölgesi’nde faaliyet gösteren Burgan Bank Grubu’nun iştiraklerinden biri olan Burgan Bank Türkiye, 43 şubesiyle müşterilerinin çözüm ortağı olmaya devam ediyor. İştirakleri Burgan Leasing ve Burgan Yatırım ile Burgan Bank Türkiye, istikrar ve kaliteyi ön planda tutarak müşterileriyle uzun soluklu ilişkiler kurma hedefiyle ilerliyor.

CHEP

Palet endüstrisinin dünya çapında pazar lideri CHEP, palet havuzlama hizmetlerindeki uzmanlığıyla, perakende, imalat, havacılık, kimya ve otomotiv gibi farklı sektörlerden müşterilerine özel palet kiralama ve lojistik çözümleri sunmaktadır.

COSENTİNO

Sektöründe dünya çapında lider olan Cosentino Grup, yenilikçi yaklaşımlar ile trendleri belirleyen ve insan hayatına değer katan çözümler tasarlıyor. Sıra dışı ve öncü ürünler olan Silestone®, Dekton® ve Sensa by Cosentino® gibi ileri teknolojiye sahip ürünleri geliştiren Cosentino Grup, eşsiz tasarımlar yaratmaya devam ediyor.

COŞKUNÖZ HOLDİNG

Temelleri 1950 yılında atılan ve otomotiv yan sanayisinin katma değer üreten önemli kuruluşları arasında yer alan Coşkunöz Holding’in 60 yılı aşkın sanayi tecrübesiyle aynı zamanda savunma, havacılık, enerji, çevre teknolojileri ve bilişim alanlarında yurt içinde ve yurt dışında yatırımları bulunuyor.

DEFANS

Defans Losyon, 2000 yılında Eczacıbaşı İlaç Sanayi tarafından piyasaya sunuldu. Tüketicilerin her koşulda huzurlu olmasını isteyen Defans, tüm haşerelerle mücadele için önemli bir adım attı. Eczacıbaşı İlaç Sanayi tarafından yönetilen Defans, 2007 yılında aynı aile altında yer alan Eczacıbaşı Girişim Pazarlama’ya geçti ve ürünleriyle ilkleri sektöre kazandırmaya devam ediyor.

DETAN

1972 yılında Eczacıbaşı İlaç Sanayi tarafından pazara sunulan Detan, haşerelere karşı güçlü ve sağlıklı korumasına başladı. Kurulduğu günden beri insektisit sektöründe öncü olan marka, Eczacıbaşı güvencesiyle müşterisinin itibarını kazandı. 80’li yıllarda karasinek ve sivrisineklerde, yürüyen haşerelerde etkili, güvenle kullanılabilen Novosit’li Detan Ürünleri ile büyük başarı yakalandı.

ECZACIBAŞI HİJYEN ÜRÜNLERİ

1989 Yılında kurulduğu günden bu yana sürekli olarak başarılara imza atan ve sadece Türkiye’de değil dünyanın pek çok ülkesinde kendi alanında söz sahibi Ataman İlaç ve Kozmetik Kasım 2012 itibariyle Eczacıbaşı Topluluğu bünyesine katılmıştır.

ECZACIBAŞI PROFESYONEL

Eczacıbaşı Profesyonel “Temizlik Kağıdı Ürünleri”, “Temizlik ve Hijyen Ürünleri” ve “Gıda Ürünleri” olmak üzere 3 ana kategoride işletmelere ürün tedarik ediyor. Eczacıbaşı Profesyonel’in temizlik kağıdı markaları arasında; Selpak Professional ve Marathon; Temizlik ve Hijyen markaları arasında ise; Maratem, Tana Professional ve Dispo yer alıyor.

EGOS

Egos pazara girdiği 1991 yılından bu yana gençlerin kendilerini en yakın hissettikleri saç jölesi markası olmayı başardı. “Kimse beni tutamaz” reklam filmleri, Egos gençlerin güçlü kişiliklerini ortaya koydu ve gençlerin Egos’u kendilerinden biri olarak kabul etmelerini sağladı. Sonraki Clubber Jöle serisiyle Egos ailesi büyüdü.

ESSENCE

Essence Kozmetik, sürekli yenilenen geniş ürün portföyü ile mükemmel ürünlere kolay erişim sağlar. Hayvanlar üzerinde test edilmeyen ürünleriyle, mükemmel görünüme istediğin zaman kavuşabilmen için kaliteyi en uygun fiyata sunar. Sürekli yenilenen ve sezonun en sıcak renklerini içeren ürün seçenekleriyle hem senin hem de cildinin muhteşem görünmesini sağlar.

EYÜBOĞLU

1990 yılında aile şirketi olarak kurulan ve 25 yıldır Victorinox, Victorinox Swiss Army, Celestron, Maglite, Wenger, Cole&Mason, Jamie Oliver gibi sektöründe lider markaların Türkiye distribütörlüğünü yapan Eyüboğlu, 600’ü aşkın satış noktası ile kaliteli markaları evlere taşıyor.

FORD OTOSAN

2004 yılından bu yana, Türkiye’nin en fazla ihracat yapan ilk 3 şirketi arasında yer alan Ford Otosan, son 8 yıldır otomotiv sektörü ihracat şampiyonu ve son 4 yıldır Türkiye ihracat şampiyonu olma başarısı gösteriyor. 2018 yılında da 5 kıtada 94 ülkeye yaptığı 5,7 milyar dolar tutarındaki araç ve parça ihracatı ile Türkiye ihracat şampiyonu olan Ford Otosan, 11.000’e yakın kişiye istihdam sağlıyor.

FLOKSER

1984’de Tükek ailesi tarafından İstanbul’da kurulan Flokser, Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşundan biri olarak teknik deri ve poliüretan hammadde üretimi ve ihracatı yapıyor. Sektördeki ilk Bakanlık onaylı Ar-Ge Merkezi’nde bilim, teknoloji ve inovasyonu harmanlayarak ürün kalitesi ve yüksek üretim kapasitesi ile alternatif çözümler sunuyor.

FROSCH

Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri tarafından Almanya’dan ithal edilen Werner&Mertz markası Frosch, çevre dostu deterjan ve ev temizlik ürünleri sunuyor. Frosch’un ürün yelpazesi, doğada çözünme oranları daha yüksek ve doğal ham maddelerle üretilen, bulaşık ve çamaşır deterjanları tuvalet ve genel yüzey temizleyicileri ile sıvı sabun ve oda kokularından oluşuyor.

GAMING IN TURKEY

Gaming in Turkey, 2015 yılından beri Türkiye'de faaliyet göstererek, tamamen oyun sektörüne yönelik hizmet veren bir espor ve oyun ajansıdır. Gaming in Turkey, oyun şirketleri için özel olarak hazırlanmış çevrimiçi ve çevrimdışı entegre pazarlama hizmetleri ile 360 derecelik hizmet vermektedir.

GULFSTREAM

ABD’li iş jeti üreticisi Gulfstream Aerospace, iş hayatına yönelik bir sivil havacılık şirketidir. Özel jet üretimi yapmakta olan Gulfstream Aerospace 1999'dan beri bir “General Dynamics” şirketidir. Şirket dünya çapındaki iş hayatı, devletler, özel sektör ve askeri müşterileri için 2.700’ün üstünde jet üretmiştir.

GÜNSAN

Günsan, inşaat sektöründe alçak gerilim tesisatı ekipmanları olan elektrik anahtarı, priz, grup priz, şalt malzemesi, kompakt şalter, kaçak akım röleleri, sigorta kutuları ve aksesuarlarından oluşan 17.000 parçalık ürün portföyünü distribütörleri ve bayileri aracılığı ile hem ülke içine hem de dünyada 50’den fazla ülkeye ulaştırıyor.

İPEK PAMUK

1972 yılında İstanbul’da kurulan İpek İdrofil Pamuk San. ve Tic. A.Ş. Türkiye’nin ilk ve en köklü pamuk üreticilerinden biridir. Kuruluş yıllarında sadece yurt içi hidrofil pamuk pazarına hitap eden İpek Pamuk daha sonra tesis, teknoloji ve insana yaptığı yatırımlarla dünya pazarında rekabet eden bir kapasiteye ulaşmıştır.

KAAN AIR

Kaan Havacılık Sanayi ve Ticaret A.Ş., dünyanın en büyük helikopter üreticilerinden İtalyan Leonardo Helicopters ve Russian Helikopters/ Kamov’un Türkiye Distribütörlüklerini yürütmektedir. Leonardo Helicopters’ın Türkiye’deki Pazar payını hızla artıran Kaan Air, 2017’de de ABD’li iş jeti üreticisi Gulfstream’in Türkiye Ticari Satışlar Temsilcisi olmuştur.

KUMPORT

Kumport son yıllarda gerçekleştirdiği yüksek iş hacmi artışı ve buna paralel olarak insan kaynağına ve teknolojiye yaptığı yatırımlarla Türkiye’nin en büyük ve modern limanlarından birisi haline gelmiştir. Türkiye dış ticaret hacminin önemli bir bölümünü gerçekleştiren Marmara Bölgesi’ndeki konumuyla, ülkemizdeki ithalat ve ihracat faaliyetlerinde önemli bir ticaret kapısıdır.

MICHELIN

1996 yılında kurulan Michelin Lastikleri Ticaret A.Ş, Türk lastik pazarında otomobil, kamyonet, ağır vasıta, tarım, iş makinası ve forklift lastikleri dağıtımı yapıyor. Bilinirliğini, Türkiye pazarındaki uzun süreli varlığına (1936 yılından bu yana) ve ürünlerinin kalitesine borçlu olan Michelin, kendisine güvenen 300'ü aşkın bayi ağı sayesinde her geçen gün daha fazla sayıda kullanıcıya ulaşıyor.

MURATBEY

1965 yılında Eminönü’nde küçük bir peynirci dükkânıyla sektöre adım atan Muratbey, 1992 yılında ilk üretim tesisini açtı. Doğal sütün verdiği lezzeti inovatif kimliği ile bir araya getirerek ortaya çıkardığı ürünler Türkiye’nin peynir anlayışını değiştirdi. Peynire Zeka Kattık sloganıyla tüketicilerin beğenisini kazanan Muratbey, yurtdışında da birçok ülkeye ihracat gerçekleştiriyor.

OKEY

OKEY, Türkiye’de aile planlaması kavramını yerleştirmek ve doğum kontrol yöntemlerini erişilir kılmak için 1991 yılında piyasaya sunuldu. Ardından 1992'de, Türk televizyonlarındaki ilk prezervatif reklamını yayınlayarak, bir tür devrim yaptı. Bu sayede, ülkemizde “prezervatif” diye bir reklam kategorisinin oluşmasını sağladı.

ORTADOĞU GRUP

1981 yılında kurulan şirketin ana faaliyet alanlarını sağlık, inşaat, turizm, enerji, lojistik ve çevre teknolojileri oluşturmaktadır. Ortadoğu Holding, uzun yıllar sağlık sektöründe faaliyet gösterdikten sonra 2011 yılında estetik ve obezite tedavisi alanlarında uzmanlaşan Nişantaşı Hastanesi’ni hayata geçirmiştir.

OSRAM

Aydınlatma sektörünün lider üreticisi Osram, 150 ülkede, 33 binin üzerinde çalışanıyla müşterilerinin ihtiyaçları için özel çözümler geliştiriyor. Osram, yaklaşık 30 yıldır Türkiye’de faaliyetlerini sürdürüyor.

PEPSİCO

200'den fazla ülke ve bölgede satılan ürünleriyle yirmi iki tane, milyar dolar değerindeki markasıyla PepsiCo, dünyanın önde gelen şirketlerinin başında geliyor. Altı ana bölümden oluşan PepsiCo; Kuzey Amerika İçecek; Frito-Lay Kuzey Amerika; Quaker Yiyecek Kuzey Amerika; Latin Amerika; Avrupa ve Sahra Altı Afrika; Asya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgelerindeki merkezleriyle hizmetlerini sürdürüyor.

PEYMAN

1995 yılında Eskişehir’de bulunan ve sektör deneyimleri 60 yılı aşan 3 kuruyemiş firmasının bir araya gelmesiyle kurulan Peyman, kuruyemiş ve kuru meyve ürün portföyünü içeren geniş ürün yelpazesini tüketicilere ulaştırıyor. Yüksek kalite ve gıda güvenliğini her zaman ön planda tutan ve global pazarın bir oyuncusu olarak dünya standartlarında üretim yapmaya devam eden Peyman, Dorleo, Bahçeden, Çitliyo ve Nutzz olarak 4 ana marka altında topluyor.

PRYSMIAN GROUP

Prysmian Group, yüksek teknoloji gerektiren pazarlara odaklanan yapısı, 50 ülkede 112 fabrikası, 25 AR-GE merkezi ve 30 bin çalışanı ile dünya kablo sektörünün lideri olarak öne çıkıyor. 2011 yılında Prysmian ve Draka firmalarının birleşmesi sonucunda ortaya çıkan Prysmian Group, geniş ürün yelpazesi ile hizmet, teknoloji ve bilgi birikimi sunmaya devam ediyor.

ROCKWELL AUTOMATION

Rockwell Automation, endüstriyel otomasyon ve bilgi sistemlerine odaklanmış ve müşterilerini daha üretken ve dünyayı daha sürdürülebilir kılan, dünyanın en büyük şirketidir. Genel Merkezi ABD'nin Wisconsin eyaletindeki Milwaukee kentinde bulunan Rockwell Automation, dünyada 80'den fazla ülkede müşterilerine hizmet veren yaklaşık 21.000 çalışana sahiptir.

SELİN KOLONYALARI

Selin’in tarihçesi 1912’de Süleyman Ferit Eczacıbaşı tarafından İzmir’de Türkiye'nin ilk kolonyasının üretilmesi ile başlıyor. İzmir’in diplomalı ilk eczacılarından Süleyman Ferit Bey’in, tarihi Şifa Eczanesi’nde imal ettiği Altın Damlası Kolonyası İzmir’in sembolü haline gelmiş, İzmir’i ziyarete gelen hemen herkes dostlarına bir şişe Altın Damlası Kolonyası alır hale gelmiştir.

SELPAK

Eczacıbaşı Topluluğu tarafından, 1970 yılında çağdaş ve sağlıklı bir yaşamın gereği olan temizlik kağıdı ürünlerini üretmek ve kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla kurulan Selpak; tuvalet kağıdı, havlu, kağıt bez, peçete, mendil ve kutu mendil gibi tüm ürün kategorilerinde sektördeki liderliğini devam ettirmektedir.

SKYSENS

Skysens, 2015 yılında kurulan ve ana odağı endüstriyel kablosuz IoT çözümleri olan bir teknoloji şirketidir. Her tür endüstriyel alanlar ve binalar, şehirler, havaalanları, stadyumlar, hastaneler gibi diğer dikey sektörler için kolay uygulanabilir, basitleştirilmiş ve yüksek performanslı IoT çözümü sunmayı amaçlamaktadır.

SOFTTECH

2006 yılından bu yana İstanbul, Ankara, San Francisco ve Şanghay’da bulunan ofisleriyle toplam 8 farklı lokasyonda 1000’i aşkın profesyonel kadroyla Türkiye’nin en büyük yerel sermayeli yazılım şirketidir. Bankacılık ve finans sektöründeki tecrübesi, gücü ve deneyimli insan kaynağı ile farklı alanlarda faaliyet gösteren iş ortaklarına, müşteri odaklı çözümler geliştirmektedir.

SOLO

1978 yılından bu yana kalitesi ve güvenilirliği ile Türk kağıt sektöründe önemli bir yere sahip. Solo, “Hem kaliteli, hem hesaplı” mottosu, sembolü haline gelen eller figürü, dillere pelesenk olan “Solo, solo, soolooo” müziği ile tüketicilerine güçlü bir alternatif oluyor.

TAILWIND HAVAYOLLARI

Türk ve İngiliz ortaklığıyla kurulan Tailwind Havayolları; sivil havacılık sektöründe kalıcı bir yere ulaşarak çağımıza uygun bir havayolu olmayı misyon olarak benimsemiştir. Tailwind Havayolları yerli ve yabancı tur operatörleri başta olmak üzere spor kulüpleri ve firmaların charter uçuşlarında tercih ettiği havayolu olma hedefi ile güvenli ve kaliteli hizmet sunmaya devam etmektedir.

TCHIBO

Tchibo Türkiye, değişen temaları, gerçek kahve lezzeti ve lezzetli atıştırmalıklar sunan kahve barlarıyla perakende sektöründe 14 yıldır benzersiz iş modeline sahip. 1949’da postayla evlere kahve satışıyla başlayan Tchibo, günümüzde 8 ülkede binden fazla mağaza, 22 bin 300 satış noktası ve internet mağazalarıyla müşterilerine hizmet veriyor.

TGS

Türk Hava Yolları A.O. ve Havaş ortaklığıyla kurulan ve 1 Ocak 2010 tarihinde sektörde yerini alan TGS Yer Hizmetleri A.Ş.; İstanbul Atatürk, Ankara Esenboğa, İzmir Adnan Menderes, Antalya, Adana, İstanbul Sabiha Gökçen, Milas- Bodrum ve Dalaman Havalimanlar'ında olmak üzere toplam 8 istasyonda, anlaşmalı 155 havayoluna sunduğu hizmetlerle faaliyetlerini sürdürmektedir.

THYSSENKRUPP

Thyssenkrupp Asansör, alanında dünyanın en büyük şirketleri arasında bulunan thyssenkrupp Elevator’a bağlı olarak faaliyet göstermektedir. 20 yıldır Türkiye’de inşaat ve ulaşım sektörlerinin gelişimi ile birlikte büyümesini sürdüren şirket, her gün kendisine güvenen milyonlarca insanın hayatına dokunup, güvenli ve konforlu bir şekilde seyahat etmelerine ve yaşam kalitelerini artırmalarına yardımcı olma misyonunu üstlenmiştir.

UNIVERSAL ROBOTS

Merkezi Danimarka’da olan 2005’te kurulan Universal Robots; 'Cobots' (Collaborative Robots) olarak adlandırılan, hafif ve esnek robot kollarıyla endüstriyel robotiği yeniden keşfetmiştir. UR3, UR5 ve UR10 olarak farklı erişim ve taşıma kapasitesiyle üç temel 'cobots' mevcuttur. Universal Robots’un 50’den fazla ülkede distribütörlüğü bulunmaktadır.

VICTORINOX

128 yıl önce başlayan ve teknoloji ile gelenekseli birleştirerek devam eden marka, günümüzde hayatımızı kolaylaştıran pek çok ürün ile karşımıza çıkıyor. Çakı, ev ve profesyonel mutfaklar için bıçaklar, mutfak el aletleri, saat, seyahat ve iş çantaları, parfüm gibi pek çok alanda üretim yapan Victorinox; fonksiyonel ve kaliteli ürünler tasarlıyor.

WEE BABY

Türkiye’de yerli olarak ürettiği ürünleriyle bebek ve annelerin ihtiyaçlarını karşılayan Burda Bebek A.Ş. dünya sağlık standartlarının ve gelişen teknolojinin getirdiği yenilikleri üretim ve hizmet sürecine dahil etmeyi ilke edinmiş ve sürekli geliştirilen yeni model ve ürün çeşitleriyle, firmanın bugün Pazar lideri olan Wee Baby markası yaratılmıştır.

YILDIZ TEKNOPARK

Yazılım, bilişim ve iletişim teknolojileri, telekomünikasyon, elektronik, ilaç, makine ve teçhizat imalatı, kimya, havacılık, enerji, savunma sanayi, inşaat, gıda gibi farklı sektörlerde Ar-Ge çalışmalarını yürüten Yıldız Teknopark; 271 Ar-Ge firması, 79 kuluçka firması ve 7 binden fazla kalifiye Ar-Ge ve yazılım personeline ev sahipliği yapıyor.

YORGLASS

Temelleri 1974 yılında atılan Yorglass, endüstriyel cam işleme ve düzcam ticareti alanlarındaki birikimi ve tecrübesiyle sektöre öncülük ediyor. Hızlı, yaratıcı, çözüm üreten global bir marka olma vizyonu doğrultusunda faaliyetlerini sürdüren Yorglass, ulusal ve uluslararası pazarlara zengin ürün portföyüyle hizmet veriyor.AIR FRANCE KLM

Ana iş alanları yolcu, kargo taşımacılığı ve havacılık bakımı olan Air France-KLM Grup Avrupa’nın lider havayolu grubudur. Air France 537 uçak filosu ve 2017'de taşıdığı 98,7 milyon yolcu sayısıyla Air France-KLM, Paris-Charles de Gaulle ve Amsterdam-Schiphol'deki merkezlerinden toplamda 2.300'e yakın uçuş gerçekleştiriyor.

AKG GAZBETON

AKG Gazbeton İşletmeleri, Türkiye’deki yaygın satış ve dağıtım ağının yanı sıra Avrupa Birliği ülkeleri başta olmak üzere otuza aşkın ülkeye ihracat yapıyor. Yapı malzemesi sektöründe ilk CE işaretini 2005 yılında alan AKG, 2015 yılında da Yanmaz Isı Yalıtım Plağı Minepor ile Avrupa Teknik Değerlendirme Kurumu’nun ilk ETA belgesinin sahibi oldu.

ALD AUTOMOTIVE

2005 yılından bu yana Türkiye'de hizmet veren ALD Automotive, uluslararası ve yerel olmak üzere 1200 adetin üzerinde müşteri, 14.000'in üzerinde araç filosuna sahip. 41 ülkede uzun dönem araç kiralama ve filo yönetimi hizmeti veren ALD Automotive, operasyonel kiralama sektöründe global deneyimi ile müşterilerine araç filo yönetimde tasarruf ve verimlilik sağlıyor.

ANADOLU SİGORTA

Hayat dışındaki tüm branşlarda (Yangın, Nakliyat, Kaza, Mühendislik, Tarım, Hukuksal Koruma, Ferdi Kaza, Sağlık ve Kredi) faaliyet gösteren Anadolu Sigorta’nın, yurt çapında yaklaşık 2.500 profesyonel acentesi bulunuyor. Atatürk'ün talimatıyla kurulan Anadolu Sigorta, Türkiye'nin ilk ulusal sigorta şirketi olma özelliğini de taşıyor.

ANAVARZA BAL

1979 yılında Süleyman Sezen'in kurduğu Sezen Gıda Ltd. Şti., 1995 yılında Anavarza Bal markasıyla bal sektörüne giriş yaptı. Adana'nın Kozan ilçesinde kurulan şirket, marka ismini bölgenin sembolü Anavarza Antik Kenti'nden alıyor.

ANEL GROUP

Anel Grup kuruluşundan beri kaliteli mühendislik hizmeti veren elektromekanik taahhüt firmasıdır. En iyi uygulamaları hayata geçirme, uluslararası standartlarda iş yapma bilinci ile hareket eden Anel Grup, büyük ölçekli, zor projelerde kaliteli hizmet sunan, güvenilir bir çözüm ortağıdır.

ATALIAN

1944 yılında Fransa’da kurulan ATALIAN, 25.000 müşteri ve 90.000 çalışanı ile çoklu global hizmetlerde Avrupa lideri konumundadır. Firmalara, kamu kurum ve kuruluşlarına sunulan global hizmetler, kurumların ihtiyaç duyduğu hizmetlerin büyük kısmının dışardan temin edilmesine imkan veriyor.

BABYNEO

BabyNEO markası uzun yıllar yıkanabilir bebek bezi sektöründe birçok yabancı dünya markasına fason üretim ve onlar adına ARGE çalışması yaptıktan sonra, Türkiye’de 2008 yılında kuruldu. Bebek sağlığı düşünülerek ortaya çıkan Yıkanabilir Bebek Bezi markası BabyNEO, tüm üretim aşamalarında sıkı kontrollerden geçiyor.

BORLEASE

Kuruluşundan kısa bir süre sonra Türkiye’nin ilk kurumsal motosiklet kiralama markası olan Blåmoto’yu yaratan Borlease, 2017 yılında filo kiralamanın yanı sıra, kurumların ve bireylerin farklı taleplerini karşılamak amacıyla, bireysel araç kiralama şirketi Popy ve kısa dönem kurumsal araç kiralama şirketi Urban Fleet’i kurdu.

BUKA

Buka markası, adını “bukalemun” kelimesinden alıyor. Bukalemunların renk değiştirmesi gibi Buka kanepelerin de aynı kolaylıkta kılıfı değiştirilebiliyor. “Ev ortamına uyum” konsepti kullanıcıya farklı seçenekler, tercihte esneklik ve değişim fırsatı gibi kolaylıklar sağlıyor.

ÇİLEK MOBİLYA

1995 yılında mobilya şehri İnegöl’de kurulan Çilek, “Bir alanda uzmanlaşmak, her anlamda fark yaratmak” mottosuyla 25 yılı aşkın süredir ulusal ve uluslararası arenada başarılarını sürdürmektedir. "Çilek Odası" konseptiyle bebek, çocuk ve genç odası kategorisinde uzman olan Çilek, dünyaca ünlü bir Türk mobilya markasıdır.

DAGİ

Türk hazır giyim sektörünün saygın ve köklü markalarından biri olan Dagi, seksenin üzerinde mağazasıyla kadın-erkek iç giyim, pijama, gecelik, eşofman, hamile-lohusa kıyafetleri, mayo, deniz şortu ve plaj giyim ürünleriyle farklı beğenilere sesleniyor.

DE’LONGHI GROUP

İtalya’nın en ünlü global markalarından De’Longhi, dünyada elektrikli ev aletleri üreticileri arasında 3. sırada yer alıyor. Kenwood markasını satın alarak büyümeyi sürdüren De’longhi böylece Türkiye pazarındaki paydasını da daha da artırmayı hedefliyor.

DEDEMAN OTELLERİ

Dedeman Grubu bugün, Dedeman ve Park Dedeman markaları ile faaliyetlerini sürdürüyor. Yurtiçinde ve yurtdışında birçok noktada otel yatırımlarına sahip olan Dedeman Grubu, sektörün en köklü geçmişe sahip otel markalarından biri ve Türkiye’nin ilk uluslararası otel zinciri.

EGEPEN

1981 yılında kurulan Türkiye’nin PVC profil sektöründeki öncü kuruluşu Ege Profil Tic. ve San. A.Ş., 35 yıllık tecrübesinin gücüyle yurt içi ve yurt dışında önemli yatırımlar yapmaktadır. 2000 yılında dünyanın en büyük PVC profil üreticisi Deceuninck Grubu’nun en büyük hissedarı olmasıyla birlikte dünya standartlarında üretim gerçekleştirerek gücüne güç katmıştır.

EMSAN

1973 yılında kurulan Emsan çelik tencere ile özdeşleşmiş bir marka olmasının yanı sıra porselen yemek takımları, kahvaltı setleri, çelik tencere bakım ürünleri, Çatal-Kaşık –Bıçak setleri ve masa tekstili gibi geniş ürün gruplarıyla sektörünün lider markalarından.

GEBERIT

İsviçreli Geberit firmasının temeli 1874 yılında Bay Albert Gebert tarafından atılmıştır. Ürün gamında akıllı rezarvuar sistemleri, pisuarlar ve banyo elemanları bulunmaktadır. Geberit 2002 yılından beri kendi firmasıyla olmak üzere toplamda 22 yıldır ülkede ürünlerinin tanıtım ve pazarlama faaliyetleri ile sektörde tanınan bir marka olmayı başarmıştır.

GÜRİŞ HOLDİNG

GÜRİŞ, 1970’lerin ortalarından itibaren enerji projelerinde ana müteahhit olarak çeşitli hidrolik ve termik santrallerin yapımını gerçekleştirmiştir. Barajlar ve Termik santraller ile başladığı enerji sektöründeki tecrübesini, yatırımcı olarak gerçekleştirdiği yenilenebilir enerji projelerini de portföyüne ekleyerek günümüze taşımıştır.

HOME STORE

1984 yılında kurulan Home Store, Türkiye'de ilk kez kafe ve mağaza iç içe konseptini bir araya getiren Home Store 1986 yılında Akmerkez'de açılan mağazasıyla uzun yıllar dekorasyon, moda ve yeme içme sektörüne yön verdi.

INGLOT

Przemysl'in küçük bir kasabasında 1983 yılında kurulan INGLOT Kozmetik, şimdilerde renkli kozmetik dünyasının önde gelen üretici firmalarından biridir. INGLOT, yoğun ve canlı renkler ile son teknoloji bilimsel ürünleri bir araya getirmeyi başarmıştır. Geniş renk yelpazesi ve etkileyici ürünler INGLOT'un kalabalık içerisinde göze çarpmasını sağlayan bir faktördür.

INTEMA YAŞAM

Türk mutfak sektörüne özgün bir içerik sunan İntema Yaşam, Eczacıbaşı Yapı Grubu’nun kalitesi ve güvencesiyle hizmet vermektedir. Sektöre getirdiği yeni mutfak anlayışıyla mutfağı evin kalbine taşıma hedefiyle kurulmuştur. Sahip olduğu bu anlayışla geliştirilen perakende konsepti; çağdaş tasarımlı mutfak sistemleri ve özgün mekan tasarımı hizmetini tüketicilerle buluşmaktadır.

INTERSPORT

1968 yılında kurulan Intersport bugün 42 ülkede 5500'den fazla mağazası, 8,5 milyar Euro cirosu ile dünyanın en büyük spor perakendecisidir. Çok markalı spor ürünleri perakendeciliğinde, yurt geneline yayılan çok sayıdaki mağazasıyla müşterilerine sporla ilgili aradıkları her şeyi aynı çatı altında bulma olanağı sunan Intersport Türkiye, yeni yapısıyla hızlı büyüme trendini sürdürmektedir.

JOYGAME

SHR Grup’un iştiraki olarak kurulan Hugent Bağdat Caddesi’nde kurulan ilk İK firması olma özelliğini taşıyor. Etik değerlere oldukça önem veren bir firma olarak dikkat çeken Hugent, 2012 yılı başında Türkiye Etik ve İtibar Derneği’ne (TEİD) üye olmuş ve Şubat ayında yapılan Etik Zirvesi’nde Etik Beyannamesi’ni imzalayarak farkını ortaya koymuştur.

KILIÇ HOLDİNG

1990 yılında su ürünleri sektörüne adım atan Kılıç Deniz, dünyanın en büyük çipura ve levrek üreticisi konumunda yer alıyor. Yıllık 70 bin ton balık üretme kapasitesine sahip olan Kılıç Deniz, üretiminin yüzde 70’ini ihraç ediyor. Yılda 400 milyon adet yavru balık üretim kapasitesi ile de Avrupa’nın en büyük yavru balık üreticisi konumunda bulunuyor.

KİĞILI

Ülkemiz Hazır Giyim Perakendeciliği’nin, ilk markalarından biri olan Kiğılı, 2001 yılında 15 adet mağazası ve 217 çalışanı mevcutken, bugün 180 mağazası ve 3500 kişinin istihdamının sağlandığı bir dünya devi.

MADAME COCO

Madame Coco, 2011 yılında İlhan Tanacı tarafından oluşturulmuş ve kısa sürede Türkiye ev tekstili ve dekoratif ürünler sektörünün lideri haline gelmiş bir markadır. 2016 yılında başladığı yurtdışı mağazalaşma faaliyetlerine birçok ülkede hızla büyüyerek devam eden Türkiye’nin en önemli global marka adaylarından biridir.

MARS LOGISTICS

Mars Logistics 1989 yılından bu yana dek tüm lojistik hizmetlerini kusursuz bir şekilde sunan bir grup şirketi. 1200’in üzerinde profesyonel çalışanı bulunan grup, Mars Lojistik Uluslararası Taşımacılık Depolama Dağıtım, Mars Hava ve Deniz Kargo, Mars Sigorta ve Mars Logistics S.A.R.L. şirketlerinden oluşuyor.

MOSDER

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER), mobilya sektörünün öncü 57 markasını tek çatıda toplayarak, sektörün yüzde 75’ini aşkın kesimini temsil etmektedir. MOSDER tarafından düzenlenen ve Türkiye’nin en büyük, dünyanın 3. en büyük mobilya fuarı olma özelliğine sahip İSMOB, her yıl sektör markalarını ve profesyonellerini bir araya getirmektedir.

ÖZDİLEK HOLDİNG

Özdilek, 1971 yılında iki adet dokuma tezgahı, 5 personel ve yıllık 10 ton havlu üretim kapasitesiyle Bursa'da kurulmuştur. 42 yıl önce başlayan kalite ve hizmet yolculuğu, bugün; 6 bin 500 çalışan, yıllık 10 bin ton havlu üretim kapasitesi, günlük 40 ton pamuk ipliği üretimi, alışveriş merkezleri ve ev tekstili mağazaları ile Türk tekstil ve perakende sektöründe hizmetlerine devam etmektedir.

ÖZDİLEK PARK İSTANBUL

İstanbul’un kalbi Levent'te, Büyükdere Caddesi üzerinde 27.000 m² arsa üzerine inşa edilen Özdilek Park Avm; yerli ve yabancı seçkin markalardan oluşan 140 adet mağaza, 3.200m² teras alanı, 1500 kişi oturma kapasiteli yeme içme alanıyla hizmet vermektedir.

PLANTRONICS

1962 yılında uçak pilotları için ilk hafif iletişim kulaklığını tasarlayan Plantronics, bugün her türlü ihtiyaca uygun ürünleriyle dünyanın önde gelen kulaklık tasarımcı ve üreticisi konumunda. Plantronics ürünleri ofiste, evde, araba kullanırken ya da uçarken kullanacağınız kulaklıkların yanı sıra oyun oynamak ve müzik dinlemek için özel olarak tasarlanmış kulaklıklar da bulunuyor.

PROSEGUR ALARM

Prosegur, güvenlik sektöründe global düzeyde lider bir markadır. Prosegur, güvenlik sektöründeki dört ana iş kolunda (Prosegur Güvenlik, Prosegur Para Taşıma, Prosegur Alarm ve Siber Güvenlik) en gelişmiş pazar çözümlerini kullanarak, şirketlere ve kişilere güvenlik hizmeti sunmaktadır. Küresel bir marka olan Prosegur, 2017 yılında 4,3 Milyar Euro’luk ciro elde etmiştir.

REİS GIDA

Reis Gıda, 38 yıllık tecrübesiyle bakliyat sektörünün en güvenilir markası olarak öne çıkıyor. İstanbul’da bulunan 125 bin ton üretim kapasitesine sahip, 13 bin 500 metrekarelik üretim tesisinde 46 çeşit ürün paketliyor. Sağlıklı beslenmeyi önceliği haline getiren Reis Gıda obezite ve küresel iklim değişikliği gibi konularda birçok sosyal sorumluluk projesi yürütüyor.

TETSİAD

1991 yılında kurulan Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (TETSİAD), Türkiye'nin önce gelen ev tekstili markalarını bir çatı altında toplamıştır. Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği, binden fazla üyeyle, sektörün tek sesi olarak, örgütlü yapısını sürdürmektedir.

TÜRKLİM

TÜRKLİM; özel sektör liman ve iskele işletmecilerinin sektörel sorunlarına ortak bir platformda çözüm aramak ve dayanışmayı sağlamak amacı ile 1996 yılında kurulmuştur. TÜRKLİM, üye liman işletmeleri ile ilgili devlet birimleri ve yurtdışındaki ilgili sektör kuruluşları arasında bilgi akışını sağlarken, liman işletmelerinin yürürlükteki mevzuata uyumlu çalışmalarına katkıda bulunuyor.

UĞUR KOLEJİ

1990 yılında Kemal Koçak tarafından kurulan Uğur Koleji’nin Florya, Beykent ve Beylikdüzü’nde şubeleri bulunuyor. Florya Şubesi’nde anaokulundan, liseye kadar; Beylikdüzü’nde anaokulundan, ortaokula kadar; Beykent şubesinde anaokulu seviyesine eğitim veren Uğur Koleji’nin Florya Şubesi’ndeki lisesi Anadolu Lisesi statüsünde.

WEBER

1952 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nin Chicago şehrinin Illinois eyaletinde kurulan ve dünyada 6 kıtada 45 ülkede faaliyetlerini sürdürmekte olan Weber Stephen, kömürlü, gazlı ve elektronik barbekü olmak üzere 3 ana kategoride barbekü üretimi yapıyor olmanın yanı sıra, oldukça geniş bir barbekü aksesuar yelpazesine de sahiptir.

WYNDHAM GRAND

Grand Wyndham İstanbul Levent, şehrin en modern iş ve alışveriş merkezlerinin yer aldığı Levent Büyükdere Caddesi üzerindeki avantajlı konumu ile iş, toplantı ve tatil amaçlı seyahat eden misafirlerin üstün beklentilerini karşılayacak 5 yıldızlı bir otel olarak hizmet sunuyor.

ZÜHRE PARDESÜ

Zühre Pardesü, kendi markası ve koleksiyonuyla bayan pardesü, kap ve manto üretimine başlayarak sektöre adımını atmıştır. Firma bayan dış giyimine yeni bir anlayış getirerek güncel ve özgün çizgisiyle kısa sürede, stil sahibi bayanların sevilen markası haline gelmiştir. Türkiye genelinde 300’den fazla bayisi bulunan Zühre, Ortadoğu ve Avrupa başta olmak üzere toplam 19 ülkeye ihracat yapmaktadır.